O nas

 

Niniejsza witryna internetowa powstała na potrzeby Europejskiego Centrum Różnorodności Biologicznej Wolin- Uznam z siedzibą w Międzyzdrojach. Centrum powstało w 2008 roku na mocy porozumienia podpisanego przez 3 Gminy: Międzyzdroje, Świnoujście i Wolin. Jej celem była wspólna promocja walorów przyrodniczych wysp Wolin i Uznam z użyciem dostępnych narzędzi promocji.

 Zmieniająca się dynamicznie sytuacja ekonomiczna spowodowała, że z końcem listopada 2010 roku Europejskie Centrum przestało istnieć. Jednak jego idea nie straciła nic ze swojej aktualności.

W Regionie  mamy Morze Bałtyckie i klify, Zalew Szczeciński, wyspy Karsiboru, lasy, szuwarowiska a przy tym ciekawe i rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Trwać one będą i służyć ludziom bez względu na  sytuację gospodarczą, polityczną, społeczną. Ten dar natury należy chronić i pokazywać w taki sposób, aby przyroda naszego Regionu trwała przez lata w całym swym pięknie i bogactwie. Dlatego Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach rozszerzył zakres swoich działań o promocję bioróżnorodności rozumianej jako zróżnicowanie, bogactwo świata roślin i zwierząt. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami Międzyzdrojów i okolic na naszej stronie.